Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjersjö IF

Följ

Öjersjö IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2024

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 08:15

      Tuve Cup P-14


      15:45
    • 10:00

      Lerums IS P15 vit 3 (borta) P-15


      12:00
    • 11:00

      IF Väster Svart (hemma) F-10/F-11


      13:00
    • 11:00

      Lerums IS P15 vit 4 (borta) P-15


      13:00
    • 14:30

      Lerums IS lila 1 (borta) P-12


      15:45
    • 15:00

      Lekstorps IF (hemma) Junior-pojkar


      17:00
    • 15:45

      Lerums IS vit 2 (borta) P-12


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Lerums IS P15 vit 5 (hemma) P-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 20:00

      Träning ÖIF Damlag


      21:30
    • 20:00

      Träning Junior-flickor


      21:30
  • 2Tor
    • 00:00

      Majorna FC (hemma) PA


      02:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:30

      Qviding FIF F2015 Vit (hemma) F-15


      18:30
    • 17:30

      Qviding FIF F2015 Vinröd (hemma) F-15


      18:30
    • 18:15

      P11 - Föräldraträff ÖIF Klubbhus


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte P-11


      19:30
    • 19:15

      Träning P-12


      20:30
    • 19:45

      Träning Junior-pojkar


      21:30
    • 19:45

      Träning BBK/ÖIF - Herrlag


      21:30
    • 20:15

      Ale United (hemma) PA


      22:15
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning F-10/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11 (adm)


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 18:30

      IK Zenith Vit (borta) P-10


      20:30
    • 19:00

      Vallens IF (borta) PA


      21:00
    • 19:15

      Kungsladugårds BK 2 (borta) P-11


      21:15
    • 19:25

      Donsö IS (borta) Junior-flickor


      21:25
  • 4Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan 4 maj sammandrag 3vs3. P-17

    • Heldag

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen F-12

    • Heldag

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen P-12

    • Heldag

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen F-10/F-11

    • Heldag

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen P-11

    • 06:00

      Planbokning Öjersjö Cup 3v3/5v5 Öjersjö IF


      00:00
    • 06:00

      Planbokning Öjersjö Cup 3v3/5v5 Öjersjö IF


      00:00
    • 08:00

      Öjersjö Cupen P-15


      17:00
    • 08:00

      Öjersjöcupen F15 - lag 1 F-15


      17:00
    • 08:00

      Öjersjöcupen F15 - lag 2 F-15


      13:00
    • 08:00

      Öjersjöcupen F15 - lag 3 F-15


      13:00
    • 08:30

      Öjersjö cup - lag 4 P-17


      12:30
    • 09:00

      Lag 1 : KBK Cup Lö 4/5 : 09-13 P-14


      13:00
    • 10:00

      Gunnilse IS Vit (borta) P-13


      12:00
    • 10:00

      Öjersjö IF Cup F-17


      16:00
    • 10:00

      Herr jr - Henrik 0700912540 Veo camera


      15:00
    • 12:00

      IK Oddevold (borta) Junior-pojkar


      14:00
    • 12:00

      Öjersjö cup F-17


      16:00
    • 12:15

      IF Väster Orange (hemma) P-11


      14:15
    • 12:15

      Götaholms BK Vit (hemma) F-10/F-11


      13:50
    • 12:20

      Öjersjö cup - lag 5 P-17


      16:15
    • 12:20

      Öjersjö cup - lag 1 P-17


      17:00
    • 12:40

      Öjersjö cup - lag 2 P-17


      17:00
    • 13:00

      Öjersjö cup - lag 3 P-17


      17:00
    • 13:15

      Örgryte IS Fotboll Vit (borta) P-13


      15:15
    • 14:00

      Lag 2 : KBK cup Lö 4/5 : 14-19 P-14


      19:00
    • 16:00

      Bergums IF F2012 (hemma) F-12


      17:15
    • 16:00

      IF Warta 2 (hemma) P-12


      17:30
  • 5Sön
    • 00:00

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen F-12


      23:55
    • 00:00

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen P-12


      23:55
    • 00:00

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen F-10/F-11


      05:55
    • 00:00

      Intresseanmälan - döma Öjersjö Cupen P-11


      23:55
    • 00:00

      Planbokning Öjersjö Cup 3v3/5v5 Öjersjö IF


      18:00
    • 00:00

      Planbokning Öjersjö Cup 3v3/5v5 Öjersjö IF


      18:00
    • 08:00

      Öjersjö Cup F-16


      18:00
    • 08:30

      Öjersjö Cup 5:e maj! P-16


      17:00
    • 08:50

      Öjersjö Cup 5/5 - Lag ÖIF svart P-16


      12:45
    • 09:00

      Lerums IS 4 (borta) P-13


      11:00
    • 10:15

      Lerums IS 3 (borta) P-13


      12:15
    • 10:30

      Träning Målvaktsträning


      11:30
    • 11:45

      Öjersjö Cup 5/5 - Lag ÖIF röd P-16


      16:00
    • 12:30

      IK Zenith P2014 Blå (borta) P-14


      14:30
    • 12:30

      Mölnlycke IF Gul BLå (borta) F-14


      13:45
    • 12:35

      Öjersjö Cup 5/5 - Lag ÖIF blå P-16


      17:00
    • 12:35

      Öjersjö Cup 5/5 - Lag ÖIF vit P-16


      17:00
    • 13:30

      Älvsborg FF F10 Svart (borta) F-10/F-11


      15:30
    • 13:45

      Mölnlycke IF GUL VIT (borta) F-14


      15:45
    • 14:00

      Azalea BK (hemma) BBK/ÖIF - Herrlag


      16:00
    • 14:15

      Romelanda UF Gul (borta) P-11


      16:15
    • 15:00

      Träning F-17


      16:00
    • 18:00

      Landvetter IF 2003 (borta) ÖIF Damlag


      20:00
    • 18:15

      Hjuviks AIK Blå (borta) F-13


      20:15
    • 18:30

      Angereds IS (hemma) Junior-pojkar


      20:30
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • Heldag

      GBG-Cup Lag blå Tors-Sön F-10/F-11

    • Heldag

      GBG Cup Lag Vit tors-sön F-10/F-11

    • 09:00

      Kvantum Cup P-13


      15:30
    • 10:00

      Lekstorps IF F15 Vit (hemma) F-15


      12:00
    • 10:00

      Lekstorps IF F15 Grön (hemma) F-15


      12:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Kiosk för att tjäna pengar till lagkassan F-10/F-11


      00:00
    • 19:15

      Träning P-12


      20:30
    • 19:45

      Träning BBK/ÖIF - Herrlag


      21:30
    • 20:15

      IF Mölndal Fotboll Vit (hemma) PA


      22:15
  • 10Fre
    • Heldag

      Kiosk för att tjäna pengar till lagkassan F-10/F-11

    • Heldag

      GBG-cup F-10/F-11

    • 08:00

      Falkenbergs FF Gekås Ullared Minicupen 2024 P-11


      00:00
    • 09:15

      Mölnlycke minicup P-12


      13:45
    • 10:00

      Mölnlycke minicup P-12


      14:30
    • 15:30

      Träning Junior-pojkar


      17:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
  • 11Lör
    • Heldag

      Kiosk för att tjäna pengar till lagkassan F-10/F-11

    • Heldag

      Falkenbergs FF Gekås Ullared Minicupen 2024 P-11

    • Heldag

      GBG-cup F-10/F-11

    • 10:00

      Torslanda IK Röd (hemma) F-14


      11:15
    • 10:00

      Träning P-17


      11:00
    • 11:00

      Träning P-16


      12:00
    • 11:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) P-13


      13:30
    • 11:30

      Qviding FIF P2013 Vinröd 2 (hemma) P-13


      13:00
    • 12:00

      Träning P-18


      13:00
    • 13:00

      SG Ruddalen IF (hemma) P-10


      15:00
    • 14:30

      Götaholms BK Vit (borta) P-12


      15:45
    • 14:45

      Torslanda IK Rosa (hemma) F-14


      16:45
  • 12Sön
    • 00:00

      Kiosk för att tjäna pengar till lagkassan F-10/F-11


      15:00
    • 00:00

      Falkenbergs FF Gekås Ullared Minicupen 2024 P-11


      20:00
    • Heldag

      GBG-cup F-10/F-11

    • 09:30

      Träning P-15


      11:00
    • 09:30

      Utbynäs SK Gul (borta) F-12


      10:45
    • 10:15

      Sävedalens IF Vit (hemma) P-13


      12:15
    • 10:30

      Träning Målvaktsträning


      11:30
    • 11:45

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-13


      13:45
    • 12:30

      Träning F-18


      13:30
    • 13:30

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Lerums IS 1 (borta) P-14


      15:30
    • 14:30

      Hisingsbacka FC Svart (hemma) P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning F-17


      16:00
    • 15:15

      Lerums IS 2 (borta) P-14


      16:30
    • 15:45

      Träning F-15


      17:00
    • 16:00

      Träning Oldboys/Oldgirls


      17:30
    • 17:00

      Träning F-16


      18:00
    • 17:30

      Näsets SK (B) (borta) ÖIF Damlag


      19:30
    • 18:00

      Älvsborg FF Svart (hemma) P-13


      19:30
    • 18:45

      IF Mölndal Fotboll Röd (borta) PA


      20:45
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      GAIS 1 (borta) P-15


      20:00
    • 18:00

      Jonsereds IF P2015 Blå (borta) P-15


      20:00
    • 18:00

      ÖGF - Avslutningskväll ÖIF Klubbhus


      21:00
    • 18:00

      Jonsereds IF P2015 Gul (borta) P-15


      20:00
    • 18:30

      Träning F-10/F-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-14


      20:00
    • 18:30

      IFK Göteborg (hemma) P-11


      20:30
    • 18:30

      Träning F-11 (adm)


      20:00
    • 19:00

      Damlaget VEO Kameran Veo camera


      22:00
    • 20:00

      Träning Junior-flickor


      21:30
    • 20:15

      Donsö IS (hemma) ÖIF Damlag


      22:15
    • 20:15

      Kållered SK (borta) PA


      22:15
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning F-10/F-11


      18:30
    • 17:00

      Jitex Mölndal BK F11 Orange (borta) F-10/F-11


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 19:00

      Hermansby IF (hemma) PA


      21:00
    • 19:15

      Västra Frölunda IF (borta) Junior-pojkar


      21:15
    • 19:15

      Öckerö IF (borta) Junior-flickor


      21:15
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning P-17


      10:00
    • 10:00

      Bergums IF F2012 (borta) F-12


      11:10
    • 10:00

      Sävedalens IF Röd (borta) P-12


      11:30
    • 10:30

      Danskarna (hemma) Oldboys/Oldgirls


      14:00
    • 11:00

      Träning P-16


      12:00
    • 11:15

      Sävedalens IF Blå (borta) P-12


      12:45
    • 12:00

      Utbynäs SK Blå (hemma) P-11


      14:00
    • 12:00

      Utbynäs SK Blå (borta) F-12


      13:15
    • 12:00

      Jonsereds IF Gul (hemma) P-12


      13:30
    • 13:15

      Jonsereds IF Gul (borta) P-13


      15:00
    • 13:15

      Jitex BK F2013 Vit (borta) F-13


      15:15
    • 13:30

      Askim/Solängen Röd (borta) F-10/F-11


      15:30
    • 14:00

      Träning F-14


      15:30
    • 15:45

      Utbynäs SK Vit (borta) P-13


      17:15
  • 19Sön
    • 09:30

      Träning P-15


      11:00
    • 10:15

      Sävedalens IF Vit (borta) P-13


      12:00
    • 10:15

      Gunnilse IS Blå (hemma) P-14


      12:15
    • 10:30

      Träning Målvaktsträning


      11:30
    • 10:30

      Träning P-15


      12:00
    • 11:30

      Sävedalens IF Svart (borta) P-13


      13:00
    • 11:45

      Espanyol Göteborg IF (hemma) P-11


      13:45
    • 12:00

      Landvetter IF 2003 Vit (borta) F-14


      13:15
    • 12:00

      Bergsjön SK 1 (borta) F-12


      13:15
    • 12:30

      Fässbergs IF Vit (borta) P-10


      14:30
    • 12:30

      Lunden Överås BK Vit (borta) F-15


      14:30
    • 12:30

      Lunden Överås BK Grön (borta) F-15


      14:30
    • 12:30

      Träning F-18


      13:30
    • 13:00

      Nol IK (borta) F-10/F-11


      15:00
    • 13:15

      Landvetter IF 2003 Röd (borta) F-14


      15:15
    • 13:30

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Kungsladugårds BK (hemma) BBK/ÖIF - Herrlag


      16:00
    • 15:00

      GAIS 1 (borta) P-11


      17:00
    • 15:00

      Träning F-17


      16:00
    • 16:00

      Ytterby IS Vit (borta) P-10


      18:00
    • 16:00

      Hovås Billdal IF Röd (hemma) PA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16


      18:00
    • 18:00

      Gunnilse IS Blå (hemma) P-14


      19:30
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:30
    • 18:30

      Floda BoIF 3 (hemma) P-15


      20:30
    • 18:45

      IFK Göteborg (hemma) F-10/F-11


      20:45
    • 20:00

      Kongahälla/Kareby (borta) PA


      22:00
  • 25Lör
    • 00:00

      Örgryte IS Fotboll Blå (hemma) F-13


      02:00
    • 00:00

      Partille IF FK Vit (borta) P-12


      02:00
    • 00:00

      Lerums IS Vit 3 (hemma) P-12


      02:00
    • 00:00

      Lerums IS P2012 Lila lag 1 lila 2 (hemma) P-12


      02:00
    • 09:45

      Café F-10/F-11


      16:00
    • 10:00

      Träning P-17


      11:00
    • 10:30

      Azalea BK F10 (hemma) F-10/F-11


      12:30
    • 11:00

      Träning P-16


      12:00
    • 11:30

      Boka VEO Kameran juniorlaget Veo camera


      14:15
    • 12:00

      Träning P-18


      13:00
    • 12:15

      Eriksbergs IF (hemma) Junior-flickor


      14:15
    • 12:45

      IF Väster Svart (hemma) F-14


      15:15
    • 12:45

      Integrationssammandrag på Lövgärdesplan P-13


      15:15
    • 13:30

      SG Ruddalen IF Vit (borta) P-11


      15:30
    • 14:15

      Lundby IF Vit (hemma) P-10


      16:15
  • 26Sön
    • 00:00

      Lunden Överås BK Svart (borta) P-14


      15:15
    • 09:00

      Träningsmatcher mot Jonsered P-16


      11:00
    • 09:30

      Träning P-15


      11:00
    • 09:40

      Boka VEO kameran F10 Veo camera


      12:15
    • 10:15

      Solväders FC (hemma) F-10/F-11


      12:15
    • 10:30

      Träning Målvaktsträning


      11:30
    • 10:30

      Träning Målvaktsträning


      11:30
    • 11:00

      Träning F-12


      12:30
    • 12:00

      Utbynäs SK Gul (hemma) P-12


      13:30
    • 12:30

      Träning F-18


      13:30
    • 13:30

      Utbynäs SK Blå (hemma) P-12


      15:00
    • 14:30

      Nödinge SK Fotboll Vit (hemma) P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning F-17


      16:00
    • 15:45

      Träning F-15


      17:00
    • 16:30

      IF Mölndal Fotboll Vit (hemma) PA


      18:30
    • 18:00

      Landhockey - träning Öjersjö IF


      19:00
    • 18:30

      Älvsborg FF 3 (hemma) Junior-pojkar


      20:30
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Sävedalens IF Panter (borta) F-15


      19:30
    • 18:00

      Qviding FIF P2014 Vit 2 (hemma) P-14


      20:00
    • 18:00

      En sista avstämning och lite info F-10/F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning PA


      20:00
    • 19:15

      Träning P-12


      20:30
    • 19:45

      Träning Junior-pojkar


      21:30
    • 19:45

      Träning BBK/ÖIF - Herrlag


      21:30
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning F-10/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11 (adm)


      18:30
    • 17:15

      Utbynäs SK Blå (hemma) F-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:45
    • 17:30

      Qviding FIF P2014 Svart 2 (hemma) P-14


      18:45
    • 17:30

      Sävedalens IF Lejon (borta) F-15


      19:30
    • 17:30

      Qviding FIF P2014 Svart 3 (hemma) P-14


      18:45
    • 19:00

      Hisingsbacka FC (hemma) Junior-pojkar


      21:00